Květen 2010


ambigram

31. května 2010 v 21:06 | Queeny |  Znaky a Nápisy
Angel ↓
www.tattoo-a-pierc.blog.cz
Devil ↓ (trošku blbo čitateľné)
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

Umelý tunel

18. května 2010 v 15:29 | IvushQa |  •Odkazy
Niekto tu z vás chcel stránku, kde sa dajú kúpiť umelé tunely

nejaké internetové obchody na piercingy a šperky sú v rubrike Links pod SB-čkami . .tak skús pozrieť možno na nich niečo nájdeš .. ak na nejaké natrafím, hodím ich na blog do toho zoznamu ...

Piercing i bez jehel aneb jak ho ještě neznáte

18. května 2010 v 15:23 | IvushQa |  Info P

Čtvrtým dílem našeho seriálu se dostáváme k takzvaným surfaceovým a mikrodermálním piercingům.  Tyto modifikace se zcela nepodobají klasickým piercingům a i jejich historie je poměrně krátká.
Mikrodermály umístěné tak, aby působily jako surface, Zdroj: www.mikrodermaly.cz
Zdroj: mikrodermaly.cz
Mikrodermály umístěné tak, aby působily jako surface
Normálně jsme zvyklí, že šperk prostě prochází tkání na určitém typickém místě. Tak je tomu u všech piercingů, které jsme zmiňovali v minulých dílech (obočí, jazyk, madonka…). Surface ovšem takto svázaný s jistým umístěním není. Surface totiž neoznačujeme podle místa, kam piercing aplikujeme, ale podle typu šperku a vpichu, jež při tom užíváme. Zde totiž jde o případy, kdy náušnice jakoby kopíruje tvar povrchu našeho těla. Část šperku, na které je zakončení v podobě kuličky či hrotu, míří kolmo na povrch pokožky až do podkoží. Zde se šperk ostře láme a rovnoběžně s povrchem kůže vede až do místa druhého vpichu, kde opět kolmo k povrchu vystupuje ven zakončen druhou kuličkou. Celý piercing (tzv. surfacová barbella) vypadá jako poněkud zdeformované písmeno "U", o čemž se můžete přesvědčit na obrázku níže.
surf
Většina piercingů, o kterých jsme hovořili dříve, má tradici u primitivních národů. Surfacy jsou oproti tomu poměrně čerstvou záležitostí. Začaly se objevovat až na začátku 90. let 20. století. A jako s mladou praktikou je s nimi spjato mnoho problémů a nepříjemností. Především jejich aplikace vyžaduje vskutku zkušeného piercera a ani v takových případech není jisté, že se zahojí. Piercer musí nejen vést správně vpich, ale především dokázat vybrat vhodné místo. Přestože není surface svázán s určitým umístěním, je třeba při výběru extrémně dbát na anatomii budoucího nositele. Někdy i milimetry mohou rozhodnout, zda se piercing zahojí, či ne.
Často se totiž stává, že tělo šperk prostě nepřijme. Vytlačí ho ze sebe ven, vyloučí jej. Pokud není v takových případech surfaceová barbella včas odstraněna ze vpichu, zůstává na místě nepěkná jizva. Skutečnosti, že surfacy často vyrůstají, se pierceři po celém světě snažili čelit nejrůznějšími způsoby. Naše studio vyvinulo speciální způsob aplikace a úpravy bioplastových šperků tak, aby byly šity na míru přímo každému zákazníkovi. Ačkoli jsme s tímto způsobem zaznamenali značné úspěchy, dnes již surfacy téměř nepícháme. Nahradily je totiž mikrodermály.
Mikrodermály umístěné tak, aby působily jako surface. Zdroj: www.mikrodermaly.cz
Zdroj: mikrodermaly.cz
Mikrodermály umístěné tak, aby působily jako surface
Ty se objevily na scéně tělesných modifikací kolem roku 2006, nejen jako reakce na komplikace spojené s hojením surfaců. Oproti surface piericngu, který musí mít dvě zakončení, tj. je zakončen např. dvěma kuličkami, mikrodermály mají jen jedno. Tak s nimi lze vytvářet daleko zajímavější útvary. Také jejich aplikace je daleko snazší, ačkoli i zde je dobré mít piercera, jehož práce znáte a jemuž důvěřujete.
A jak vlastně takový mikrodermální šperk vypadá? Existuje mnoho různých modelů, které se snaží řešit nejrůznější problémy, jež se po pár letech aplikace mikrodermálů  vyrojily. Základní podoba je ovšem takováto: na placičku s malými dírkami, jimiž má prorůst kůže, přiléhá závit. Ten potom kouká ven z těla a šroubují se na něj nejrůznější zakončení. Šperk vypadá jako obrácené písmeno T, přičemž do nožičky se dávají zakončení.
Mikrodermál lze aplikovat téměř kamkoli na těle, Zdroj: hell.cz
Zdroj: hell.cz
Mikrodermál lze aplikovat téměř kamkoli na těle
Pokud si mikrodermál stále nedovedete představit, snad vám napomůže popis způsobu, kterým se aplikuje. Nepoužívá se při něm jehla, ale tzv. dermal puncher. Jde o kruhový skalpel, v lékařství užívaný pro odebírání vzorků tkáně. Jím se vykousne malý kousek kůže. Skrze vzniklou dírku se potom placička mikrodermálu vloží mezi vrstvy podkoží, kde v ideálním případě zaroste. Přestože aplikace působí na pohled bolestivě, bolest je velice malá a brzy odezní.
Ačkoli i u mikrodermálů je třeba brát ohled na anatomická specifika nositele, možnosti jeho aplikace jsou daleko širší než u surfaců. Také jejich hojení probíhá daleko lépe. Pokud vyrostou, nejen že po nich zůstává poměrně nevýrazná jizva, ale lze je po čase znovu dát do stejného místa, kde se většinou již chytnou.
Jak už možná vyplynulo z předešlého popisu, je s mikrodermály spjata jedna nepříjemnost. Jelikož skutečně vrostou do podkoží, nelze je snadno vyndat jako běžný piercing. Chcete-li se jich zbavit, je třeba nechat si je odstranit v piercingovém studiu. Ačkoli je takový zákrok téměř bezbolestný a jizva nevýrazná, je lepší volit umístění mikrodermálů tak, jako by zde měl zůstat na celý život.
Hell.cz

microdermaly

18. května 2010 v 15:20 | IvushQa |  Ozdoby/Jewellery
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

hips piercing

18. května 2010 v 15:19 | IvushQa |  Surface piercing
♥♥ to je dokonalosť .. raz nemôžem s toho piercingu .. dúfam, že a mi ho podarí splaiť cez toto leto
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

čierno-biele

18. května 2010 v 15:13 | IvushQa |  Ostatné/Other
moc krásne nakreslené
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

monome-tattoo

18. května 2010 v 15:12 | IvushQa |  Ostatné/Other
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

free_dragon_tattoo_01s.jpg

18. května 2010 v 15:11 | IvushQa |  Predlohy
www.tattoo-a-pierc.blog.cz

víla a motýle

18. května 2010 v 15:09 | IvushQa |  Ostatné/Other
www.tattoo-a-pierc.blog.cz